img
Since 1968
Hakkımızda

Corexall Aluminum Systems.

                 COREXALL Alüminyum A.Ş. faaliyetine Erdinçoğlu Teknik Profil Komandit Şirketi unvanı ile 1968 yılında Kurucusu Sebahattin Erdinçoğlu’nun Müşteri Memnuniyeti Odaklı, adil, dürüst, şeffaf ve yenilikçi ticaret anlayışı ile başladı. 1968 yılında ilk tesisini İstanbul Kartal mevkiinde kuran şirket, satış mağazasını ise İstanbul’da ticaret merkezi olan Kapalıçarşı’da hizmete açmıştır. O günden bugüne, Alüminyum sektörünün tasarım, planlama, üretim ve satış hizmetleri dallarında faaliyetlerini yeni teknoloji ve yöntemlerle geliştirmiştir. Kuruluşundan bu yana değişmeyen tek şey; yaratılan ve yaşatılmış olan “TİCARET İLKELERİ” olmuştur. Müşterilerinin ihtiyaçlarına beklentilerinin üzerinde yanıt veren, en üst standartlarda hizmet sunabilme anlayışı ile hareket eden firma sektöründe öncü olma hedefi ile faaliyetlerini sürdürmektedir. DEĞİŞİM: 2009 – ALUCOREX ALUMİNYUM A.Ş. Firma, yenilikçi vizyonu ve teknolojiye olan ilgisi sebebiyle 2009 yılında uluslararası ticaretine başlamış ve unvanını ALUCOREX AŞ. olarak değiştirmiştir. Alucorex; alüminyum, kurumsallık ve tecrübe kelimelerinin İngilizce karşılığından ilham alınarak belirlenmiştir. Bu yeni isim ile ticaret yapılan tüm kurum veya şahıslarla mutlak şeffaflık ve dürüstlük ilkesiyle çalışıldığı ifade edilmektedir. Uluslararası ticaretin başlatılması ile birlikte, Alucorex A.Ş. ülke içi organizasyonunu genişletmiş, buna bağlı olarak 7 bölgede hizmet, depo ve satış mağazaları açmıştır;                                                                                                                                                                                                                      1. Alucorex İstanbul Merkez                                                                             2. Alucorex Ankara (İç Anadolu)                                                                    3. Alucorex Ege                                                                                                  4. Alucorex Karadeniz                                                                                       5. Alucorex Akdeniz                                                                                        6. Alucorex Sakarya                                                                                        7. Alucorex Erzurum                                                                                        8. Alucorex İstanbul Anadolu Yakası                                                                            
Türkiye standartlarını zorlayan, kaliteli ürünleri ve bunun yanında müşteri memnuniyetini her şeyin önünde tutan hizmet anlayışı ile sektörün sayılı firmaları arasında yer alan Corexall yüksek kaliteli alüminyum profil sistemleri üreticisidir. Alüminyum sektöründe hammadde ticaretinden başlayarak, alüminyumun kullanıldığı birçok alanda tasarım ve satış hizmeti veren firma, organizasyonunu daha çok duşakabin tasarımı, profil ve aksesuar üretim üzerine yoğunlaştırmıştır. Bu sayede Duşakabin tasarım, profil ve aksesuar konularında 2012 yılından itibaren Pazar Lideri konumundadır. Özellikle Avrupa ve Amerika marketindeki pazar payını genişletmeyi amaçlayan firma, hurda karışımı bulunmayan yüksek kalitedeki Alüminyum Profillerini üretmektedir. CAD/CAM sistemi tel ve dalma erozyon, CNC torna, kalıp imalatı için gereken konvansiyonel tezgahlar, Qualanod normlarına uygun 5 mikrondan 25 mikrona kadar kaplama yapabilen eloksal tesisi, dikey elektro-statik boyahane, 2200 ve 1200 ton kapasiteli ekstürizyon presler ile metrede min 80 gram’a ve 10 mm’ye, max’da 8,5 kg’a ve 400 mm’ye kadar büyüklüklere ulaşan profil taleplerini sorunsuz şekilde karşılamaktadır. Savunma Sanayiden otomotiv sektörüne, enerji sektöründen inşaata kadar geniş bir alüminyum profil yelpazesi sunan firmanın, ülke içi ve uluslararası lokasyonlarda günden güne hızla artan satışları, üretim departmanının büyümesini ve profesyonelleşmesini sağlamıştır. Böylelikle, Edirne Süloğlu OSB’de 2019 yılında açılan fabrika ile ilave pres, dikey boyahane gibi son teknoloji ekipmanlarla üretim kapasitesi artırılmış ve yeni teknolojiler kullanılmaya başlanmıştır. Ayrıca Cephe Mühendisliği, hammadde ticareti ve lojistik departmanlarındaki organizasyonlarını ayırarak günümüzde hizmet alanını Yurt içi ve Yurtdışı Satış Hizmetleri konusunda Alucorex Alüminyum A.Ş, Alüminyum Profil ve Aksesuar Üretimi konusunda Corexall Alüminyum A.Ş. Projelendirme ve Uygulama konusunda Procorex Mühendislik Hizm. A.Ş. Alüminyum Hammadde Ticareti konusunda RMCorex A.Ş. ve Lojistik Hizmetleri konusunda ise Corexcar A.Ş. olarak şirketler topluluğuna dönüştürmüştür.
img
Corexall Alüminyum

55 Yılı Aşkın Endüstriyel Tecrübemiz Var

Dünya çapında benzersiz müşteri projeleri için tedarik zincirinin çeşitli aşamalarında arabirim sayısını en aza indirgeyen ideal bir çözüm ortağıdır.

Bir sorunuz mu var ?

+90 284 316 20 05

Danışmana mı ihtiyacınız var ?

info@Corexall.com

Çalışma Saatleri

Pzt - Cmt 08:00 - 18:00

Sunday - Closed

img